Pasmo debat: Debata w koronie – Procesy globalne a lokalność branży muzycznej (Poptown)

27/05/2020

Debata w koronie: Procesy globalne a lokalność branży muzycznej (Poptown.eu)

udział wzięli i wzięły:
Karol Czerniakiewicz (klub Pogłos)
Magdalena Dubrawska (SOLD OUT Agencja)
Agnieszka Górka (Egodrop / Goadupa Arts, Culture & Music Festival)
Jakub Knera (Nowe idzie od morza)
Marcin Szymanowski (agencja Follow The Step, klub Smolna)
Natalia Zamilska (ZAMILSKA)
Paulina Żaczek (Granko Agency)

Prowadzenie: Paweł Klimczak

Dobrze wiemy jak wygląda obecna sytuacja i nie trzeba już tego powtarzać. Czas spojrzeć w przyszłość i wprost porozmawiać o niej oraz o konkretnych rozwiązaniach.
Dlatego urządzamy Debatę w Koronie, do której zaprosimy doświadczone osoby z różnych gałęzi biznesu muzyczno-eventowego. Tematem pierwszej z tych rozmów są perspektywy lokalności w nowej rzeczywistości. Chcemy pogadać z tymi, którzy są w terenie i działają zarówno dla swoich społeczności, jak i szerszego grona. Oczywiście dowiemy się, jak widzą swoją działalność w najbliższym czasie. Ale przede wszystkim szukamy rozwiązań i konkretnych pomysłów – pozytywnej wizji, na której musimy się skupić i doprowadzić do jej realizacji. Dlatego zaprosiliśmy grono reprezentujące różne, tętniące życiem światy – ludzi doświadczonych w danych dziedzinach, którzy mogą się podzielić swoją wiedzą przy opracowywaniu planu dla nowej rzeczywistości, która nas czeka. Szukamy scenariuszy dla faktycznego działania, a nie sloganów o środowiskowej solidarności. Je już mamy, są ważne, ale czas pójść o krok dalej, bo nie ma na co czekać.

United we plan ♥


Grafika: Sebastian Sebulec

podobne odcinki

12/07/2023

Pasmo gościnne: RYS/OPIS – audiodeskrypcja Łodzi

04/06/2023

Pasmo dla Ziemi: Szmery Łąki Miejskiej

31/05/2022

narodziny chmur: _18: mama

© 2025 Radio Kapitał

P odtwarzanie / pauza

S zobacz odcinek

Z zamknij player

Hey, dreamer #45: Zuza Banasińska Zuza Banasinska to osoba reżyserska i artystyczna, która porusza w swoich pracach temat reprodukcji: obrazu, ideologii, ciał i obiektów. O zainteresowaniach Zuzy rozmawiamy przez pryzmat filmu “Grandmamaauntsistercat” (2024), organicznie sklejonego z materiałów archiwalnych Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Swoją międzynarodową premierę miał na 74. Berlinale oraz pokazywany był na licznych festiwalach. Materiały źródłowe z archiwaliów WFO w oryginalnym zamyśle tłumaczyć miały, jak działa świat, społeczeństwo i jakie powinny być kobiety. Z dziecięcą ciekawością, wizualną zabawą i queerową wrażliwością Zuza uwalnia obrazy z ich pierwotnego, systemowego, binarnego kontekstu i w autorefleksyjnym procesie tworzy portret zmiennokształtnej, matriarchalnej rodziny. Rozmawiamy więc szeroko o procesie powstawania filmu, szukając w nim osobistego, autorskiego głosu. Jaki związek z tą historią mają samochody? Jakie postaci przybiera Baba Jaga?
LIVE
10:00 — 10:30Hey, dreamer / Krystian Furman

Strona używa plików cookies.