Pasmo dla Ziemi: Gość: Wiktoria Kwinta (ratujemy miasta)

18/12/2022

W ostatniej audycji w 2022 roku Kuba Buks spotyka się z Wiktorią Kwintą, aktywistką związaną z Akcją Ratunkową dla Krakowa.

Rozmawialiśmy o sile niedoświadczenia, emancypacji mieszkańców i perspektywie młodej osoby w starciu z magistratem – męskim i dorosłym. Kontestujemy również granice osobistego komfortu w dobie katastrofy klimatycznej. Wspominamy akcję „Nie tędy droga” i protesty wokół III obwodnicy Krakowa.

podobne odcinki

02/11/2021

Klimatyzator: #17 – Szóste wymieranie

06/09/2022

dancing in dystopia: #22 dla Odry

27/07/2021

Klimatyzator: #11 – Obalamy Mity Klimatyczne