30 lat polskiej sceny techno w Radiu Kapitał
Zapraszamy na cykl autorskich audycji i miksów didżejskich poświęconych książce, o której zrobiło się głośno na długo jeszcze przed jej wydaniem – “30 lat polskiej sceny techno” (wyd. Krytyka Polityczna).
Tak jak autorzy Radosław Tereszczuk, Łukasz Krajewski i Artur Wojtczak stanęli przed niełatwym zadaniem uchwycenia w jednym wydawnictwie trzech dekad rozwoju polskiej sceny klubowej, tak równie sporym wyzwaniem będzie zmierzenie się autorów i autorek stałych audycji w Radiu Kapitał z tą ponad siedmiusetstronicową antologią. Jak ugryźć tak obszerny i bogaty w szczegóły temat? Jak czytać historię złożoną z tak wielu osobistych perspektyw? Dokładamy głos do trwającej od dłuższego czasu dyskusji na temat tego kontrowersyjnego, jak i już kultowego tytułu.
KONKURS
Całej akcji towarzyszy również konkurs na playlistę odwołującą się do tematów podejmowanych w książce. Zasady konkursu są proste: zapraszamy słuchaczy i słuchaczki do nadsyłania (do 18 lutego włącznie) swoich propozycji playlist na adres kontakt@radiokapital.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń Jury konkursu w składzie Eliza Krakówka, Adam Jankowski oraz Adrian Jagieliński wybierze 3 playlisty.
Nagrodą w konkursie jest drukowany egzemplarz książki “30 lat polskiej sceny techno” oraz emisja playlisty w formie DJ-setu na antenie Radia Kapitał. Playlisty zostaną zmiksowane przez duet Luksja Sound.
Zapraszamy do lektury regulaminu konkursowego.
Powodzenia!
„30 lat polskiej sceny techno” to pierwsza antologia sceny techno i muzyki elektronicznej w Polsce. Unikatowa pozycja dokumentująca trzy dekady rozwoju kultury, która w weekendy zapełnia kluby w całym kraju. Każdy, kto choć raz uległ hipnotyzującej sile rave’u, znajdzie tu coś dla siebie. To właśnie rave wziął zresztą za swoje credo PLUR: Peace, Love, Unity, Respect (Pokój, Miłość, Jedność, Szacunek). Choć klimat panujący w Polsce bywał ponury, w klubach uczono się, co w praktyce znaczą wspólnota i ideały równości. I żeby nie przesadzać z dragami.
Antologia łączy perspektywę historyczną – daty, miejsca, imiona i biografie – z indywidualnym doświadczeniem zaproszonych na napisania tekstów autorów: didżejów, producentów i wielbicieli sceny. Całość okraszona jest niepublikowanymi dotąd fotografiami z prywatnych archiwów.
„30 lat polskiej sceny techno” obejmuje szerokie spektrum gatunków mniej i bardziej tanecznej muzyki elektronicznej – techno, trance, rave, dubstep, hardtek, house, drum’n’bass i tak dalej. Kompleksowo prezentuje narodziny i rozwój sceny w Polsce od 1989 roku aż do dzisiaj. Uwzględnia muzykę i clubbing w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Łodzi oraz tylko z pozoru mniejszych ośrodkach, jak Płock czy Szczecin, a także imprezy na plażach i w leśnych ostępach.