Krysia Kaleniewicz i Łukasz ZatorskiDominika Palecznadaisy cutterJędrzej zerozeroELIAgata Kneć

Kto grał z winyli w Polsacie? Kto nagrał EPkę z Markiem Raczkowskim? Czy książka “30 lat polskiej sceny techno” jest tylko dla technomaniaków (uwaga, słowo niedopuszczane w Scrabble’ach!)? O tym wszystkim i nie tylko rozmawiamy z gościem, Hadrianem z Głębokiego Pasma. Chodźcie posłuchać!


 

30 lat polskiej sceny techno w Radiu – Zapraszamy na cykl autorskich audycji i miksów didżejskich poświęconych książce, o której zrobiło się głośno na długo jeszcze przed jej wydaniem – “30 lat polskiej sceny techno”.

Tak jak autorzy książki stanęli przed niełatwym zadaniem uchwycenia w jednym wydawnictwie trzech dekad rozwoju polskiej sceny klubowej, tak równie sporym wyzwaniem będzie zmierzenie się autorów i autorek stałych audycji w Radiu Kapitał z tą ponad ośmiuset stronicową antologią. Jak ugryźć tak obszerny i bogaty w szczegóły temat? Jak czytać historię złożoną z tak wielu osobistych perspektyw? Dokładamy głos do trwającej od dłuższego czasu dyskusji na temat tego kontrowersyjnego, jak i już kultowego tytułu.

podobne odcinki

13/01/2023

Kaczyński o Warszawie: #24 – Atlas wszystkich mieszkańców

13/08/2021

Warsaw Mule: #8: Z Agą Doczyńską o niej samej