ASALODA: #4 / Guest list – stpdmnk

17/07/2022
Palina Melekh / Stroppy Pie

Znam Sergiusza od pół roku. Moim zdaniem jest mega utalentowany i dla mnie było ważne przedstawić jego muzykę w swojej audycji.

Poza tym Sergiusz jest moim dobrym kolegą. Za fajne i ciepłe rozmowy też mogę mu podziękować.

Kilka zdań od gościa:
Fascynacja muzyką elektroniczną zaczęła się w wieku około 14 lat, po włączeniu u nas Viva i Viva Zwei. Świat niesłyszanej dotąd elektroniki mnie pochłonął. A jak widziałem w teledyskach ludzi grających swoją muzykę na syntezatorach, marzyłem że kiedyś też tak będę. No i parę lat temu kupiłem pierwszy syntezator i poleciały eksperymenty. Lubię melodycznosć i groove, nie ograniczam się stylowo.
Nagrałem te kawałki lajwem za 1 raz bez żadnej obróbki i czasami bez przejść. Włączyłem record i zacząłem grać. Czemu te numery i w tej kolejności, nie wiem. Tak się zagrało konkretnie w tym momencie, i chyba taki miałem nastrój. Jest tu trochę starych numerów i trochę nowych. Stylistycznie starałem się mieszać, transowe melodie na house’owy bit, połamane bity z nieoczywistymi arpeggio i tp. Ta muzyka to raczej odgłoski tego, co słuchałem w wieku 14-20 lat, z autorskimi dodatkami i interpretacją. Największa przyjemność czerpie z samego procesu grania muzyki na żywo z instrumentów, tu i teraz, i tym chciałbym się podzielić, może ktoś znajdzie tu nutkę dla swojego ucha.

podobne odcinki

08/09/2022

Beats of Solidarity: #15: Moli – DEEP GROOVE

05/12/2023

Negliż: Negliż #5 – Co z tym undergroundem?

20/11/2021

Dancing Brain Fantasy: #16