Czeczota: XXXII Rezonowanie

07/01/2023
Milena Soporowska

Rok zaczynamy od muzycznej interpretacji nieużytku – przestrzeni-anomalii, wyłączonej z obiegu, niepraktycznej, pozornie nieprzydatnej, a jednak tak przez nas upragnionej. W rzeczywistości, która ciągle pcha nas ku określonym celom i rezultatom, pochylamy się nad ugorem, nad bagnem, opuszczonym budynkiem, peryferią.

Podczas pracy w ramach I. edycji Biennale Nieużytków w grupie Michała Mioduszewskiego wspólnie stworzyliśmy tekstowo-wizualno-dźwiękowe wypowiedzi z perspektywy nas samych lub bezpośrednio nieużytków. Materiał stał się punktem wyjścia do utworu i live actu Piotrka Sobieckiego aka Lotus Reaction Rezonowanie.

Podczas audycji usłyszymy zapis live actu zaprezentowanego w ramach Biennale 17 grudnia 2022 roku w warszawskim Solatorium.

W skład grupy wchodzą: Mania Łukaszewska, Maciej Łukian, Ania Morawiec, Weronika Perłowska, Natalia Skrzypek, Bartosz Słońce, Monika Stolarska i Milena Soporowska.

Organizatorem Biennale Nieużytków jest Fundacja Kulturotwórcza Grupa w Działaniu we współpracy z Zodiakiem – warszawskim pawilonem architektury.

Partnerem medialnym Biennale jest portal Architektura i Biznes.

Projekt finansowany przez Miasto Warszawa.
Więcej informacji:
Facebook 
Strona

podobne odcinki

29/05/2023

Szumy Szepty Szelesty: #02 When The May Rain Comes

17/02/2021

Trans-Bałtyk: #10 Guest #1: Greta Eacott

11/10/2023

Pielesze: s05e05//(un)guided meditation