Pasmo gościnne: Linda RL – Pejzaż dźwiękowy

17/12/2020

Linda – (1995) Warszawa, studentka ASP, założycielka szkoły PM i platformy naukowej 1649c. W swoich pracach tworzy przestrzenie pomiędzy sztuką i nauką. Wykorzystuje wykresy, zwielokrotnienia i rysunek intuicyjny.

Jej muzyczny eksperyment: Wyobraź sobie, że masz wypadek. Wypadek ten powoduje, że twoje ciało ulega rozpadowi. Jedynym organem, który przetrwał, jest twój mózg. Został on jednak oddzielony od ciała. Znajduje się w naczyniu i podłączony jest pod prąd, tak aby neuroprzekaźniki dalej wykonywały swoją pracę. Poświęć temu chwilę, postaraj się wyobrazić sobie tę sytuację. Twój mózg dalej pracuje, emitując fale, sprawia to że ty, nieświadomy niczego nie masz pojęcia o wypadku, nie masz pojęcia, że nie posiadasz ciała. Twój mózg wyobraża sobie że masz ciało, twój mózg wyobraża sobie, że masz rodzinę, twój mózg wyobraża sobie, że dorastasz.

Spójrz na swoje dłonie. Czy jesteś w stanie udowodnić, że je masz? Spójrz na pomieszczenie w którym przebywasz.

Czy jesteś w stanie powiedzieć z całą pewnością, że to otoczenie nie jest tylko wytworem twojego mózgu?

A co ze wspomnieniami? Co je generuje?

Czy są wyjątkowe, czy też przypominają wspomnienia innych ludzi? Czy jesteś pewny swojej wyjątkowości i unikatowości swoich wspomnień? Czy ludzie, których pamiętasz naprawdę istnieli, czy są wytworem kilku milionów neuronów?

podobne odcinki

23/01/2021

TRANSERFING: 024 – Shjva b2b Doe