Radiowy Salon Ambientu

Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się kilkadziesiąt edycji w wielu miastach Polski. Organizując Salony Ambientu, skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise. Kulminacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date rokrocznie we wrześniu w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Każdego roku UTDF odwiedzają tysiące gości, zaś wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach, jak choćby Stadion Miejski w Białymstoku czy Teatr Lalek.

Misją Up To Date Festivalu jest prezentacja przeróżnych gatunków muzyki elektronicznej i basowej, zaczynając od ambitnego rapu, przez muzykę techno i okolice, na ambiencie i współczesnej klasyce kończąc. Festiwal jest tworzony przez lokalnych aktywistów, którzy każdego roku wkładają ogromny wysiłek w to, aby powoływać do życia prawdziwie artystyczną i oddaną dźwiękowym poszukiwaniom przestrzeń.

Rok 2020 jest rokiem wyjątkowym, bowiem naznaczony pandemią, w cieniu której przychodzi nam funkcjonować. Dokładamy wszelkich starań, aby edycja UTDF 2020 przeszła do historii jako niezapomniana – nie tylko ze względu na artystyczny wymiar, ale również z uwagi na nasze rygorystyczne podejście, mające na celu bezpieczeństwo gości festiwalu. Robimy, co w naszej mocy, aby w tych wymagających warunkach stworzyć przestrzeń z jednej strony bezpieczną, a z drugiej – w pełni sprzyjającą muzycznym uniesieniom.

Dla tych, którzy z różnych powodów nie będa mogli wziąć udziału w tegorocznym Up To Date Festivalu przygotowaliśmy nowy cykl pod nazwą „Radio Salon Ambientu” – salon, w którym nie obowiazuje limit miejsc i którego uczestnicy mogą swobodnie rozłożyć się na dywanach i poduszkach w swoich domach.

odcinki (4)


30/09/2020

Radiowy Salon Ambientu: Botanica #4

16/09/2020

Radiowy Salon Ambientu: Dtekk #3

02/09/2020

Radiowy Salon Ambientu: Pleq #2

18/08/2020

Radiowy Salon Ambientu: Grzegorz Bojanek #1