Świeżynka: #108

14/09/2021
Copy CorpoPiotr Chęciński

Tydzień premier w Radio Kapitał!!! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz jak się mają rodzime labele i wydawnictwa. Klasycznie zapraszamy do wysłuchania trzech nowości muzycznych w Radio Kapitał. Tym razem w Świeżynce usłyszymy przedpremierowo:

Kolejna EPka Avtomat w drodze! Po zeszłorocznej „Gusła (Human Rites)” wydanej w labelu Tańce nadchodzi “Doolska”, prosto z angielskiego, sfokusowanego na queer wydawnictwa 51-53. Premiera 17 września.

Po współpracy wydawniczej z Szara Reneta przy „Other Voices​/​Other Votes”, szykuje się solowy rilis w prowadzonym przez Piotra Cichockiego labelu 1000 Hz. Projekt BlackFace Family tworzy trio Jah Face, Venom i Twiggy, a ich album „Nthena” to fuzja własnych bitów z fragmentóami pieśni kongijskich, tanzańskich, nigeryjskich i haitańskich. Nie jest to jednak postmodernistyczny kolaż, a raczej gęsto tkane mrocznie brzmiące narracje. Premiera 14 września.

Nowy projekt Hearsh warszawskiego artysty audiowizualnego Maćka Stępniewskiego, który dał się już poznać w jako Krew i Haunting oraz z wydawnictw w labelach Trzy Szóstki i Nagrania Somnambuliczne. Na “Nowhere To Be Found” znajdziemy zdecydowanie bardziej śmiałe brzemienia zrekonstruowanej elektroniki i hip-hopu. Premiera 15 września.

podobne odcinki

13/07/2020

Dziękuję, pozdrawiam: #2

01/04/2020

Digging a big hole: #7 – huragan + phatrax