Świeżynka: #123

28/12/2021
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz jak się mają rodzime labele i wydawnictwa. Klasycznie zapraszamy do wysłuchania trzech nowości muzycznych w Radio Kapitał. Tym razem w Świeżynce usłyszymy:

Za projekt palms palms odpowiada Piotrek Podgajny, działający od dobrych kilkunastu lat na elektronicznej scenie. “glimpses of life” to jego piąty album, pomyślany jako koncept muzyczno-haiku-zdjęciowy. Kojące ambienty zostały tu zestawione ze zdjęciami, ukazującymi migawki z życia oraz tytułami, które nadają dodatkowy sens kompozycjom. Album został wydany 13 grudnia przez wydawnictwo OtakeRec.

Artysta, rysownik i producent Bartosz Zaskórski jako Mchy i Porosty w materiale, będącym soundtrackiem do jego autorskiego komiksu “Postapoland” wydanego przez Hollow Press. Mroczne i motoryczne kompozycje dopełniają wizję świata, jaki Zaskórski kreuje w swojej książce. Album został wydany na kasecie przez włoski label Heimat der Katastrophe. Premiera miała miejsce 14 listopada.

Projekt giving head i album “1943” to najnowsza pozycja w katalogu warszawskiej wytwórni Crunchy Human Children Records. Posępne gitary i duszna elektronika tworzą niepokojący i tajemniczy klimat. Premiera miała miejsce 6 grudnia.

Więcej nowości i przedpremierowych odsłuchów usłyszycie co wtorek i czwartek o 12:00 w audycji Świeżynka oraz na Soundcloudzie Radia Kapitał.

traklista
podobne odcinki

24/05/2021

Podróż w głąb Ciebie: #25

09/09/2022

muzyka ehha: #7 – 0021, 0058