Świeżynka: #122

21/12/2021
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz jak się mają rodzime labele i wydawnictwa. Klasycznie zapraszamy do wysłuchania trzech nowości muzycznych w Radio Kapitał. Tym razem w Świeżynce usłyszymy:

Nakładem wytwórni Muzyka z Mózgu ukaże się zapis koncertu z 7 grudnia 2016, w trakcie którego wspólnie zagrali: japoński trębacz, nieżyjący już Toshinori Kondo wraz z zespołem Mózg Injectors złożonym z polskich instrumentalistów. Premiera albumu “Nemō Dōmo Arigatō” 17 grudnia.

Najnowszy album w katalogu wrocławskiego labelu Proto Tapes – Papieżyca Joanna, “I condimenti acustichi di Papessa Giovanna”. Pięcioutworowy materiał będzie miał swoją premierę w Wigilię, 24 grudnia.

Pierwszy od półtora roku album malina – osoby artystycznej, działającej ponad gatunkami i poza wszelką klasyfikacją od wielu lat. “No escape chamber music” to unikatowe na polskiej scenie połączenie avant-folku, noise’u i dźwiękowych eksperymentów. Materiał ukazał się 26 listopada.

Więcej nowości i przedpremierowych odsłuchów usłyszycie co wtorek i czwartek o 12:00 w audycji Świeżynka oraz na Soundcloudzie Radia Kapitał.

 

podobne odcinki