Świeżynka: #150

05/07/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz zaglądamy do rodzimych wydawnictw i labeli. Przed nami trzy albumy, w tym jeden przedpremierowy odsłuch!

Najnowszy materiał Qby Janickiego, który powstał w wyniku wielowarstwowego programowania dźwiękowych parametrów, zgodnie z duchem koncepcji muzyki generatywnej. Na albumie “Organic Synthetics” spośród stale zmieniających się i nakładających się na siebie dźwięków wyłaniają się krajobrazy natury oraz prawa fizyczne. Premiera 1 lipca nakładem włoskiej wytwórni Superpang.

Wspólny projekt multiinstrumentalistów, artystów dźwiękowych oraz naukowców Sylvaina Monchocé oraz Jacka Chmiela. Pod nazwą Three Quarks For Muster Mark! artyści tworzą elektroakustyczną, przepełnioną ciszą i pojedynczymi teksturami całosć inspirowaną w równym stopniu twórczością Jamesa Joyce’a i fizyką kwantową. Premiera 3 czerwca nakładem labelu Antenna Non Grata.

Przedpremierowo posłuchamy nowej kasety muzyka eksperymentalnego i malarza Jędrzeja Siwka to zapis koncertu artysty z festiwalu JazzArt w Katowicach. Siwek wykonał wtedy na żywo swój album sprzed dwóch lat, zatytułowany “La Mer”, nawiązujący do twórczości Claude’a Debussy’ego, dokonujący odtworzenia wspomnień z dzieciństwa związanych z morzem. Premiera 7 lipca.

podobne odcinki

03/05/2020

Something is no yes: #2

27/11/2021

Antenna Non Grata: #7 – poezja dźwiękowa i co dalej (3)