Świeżynka: #156

16/08/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz zaglądamy do rodzimych wydawnictw i labeli. Przed nami trzy albumy, w tym jedna przedpremiera.

Najnowszy album w katalogu trójmiejskiej wytwórni Coastline Northern Cuts to materiał przygotowany przez białoruskiego artystę SK.EIN. “Rove” jawi się jako coś na pograniczu podróży dźwiękowej, słuchowiska, filmu oraz snu. Miesza się tu wiele różnych gatunków, od dark ambientu, przez folk, dub, aż po psychodeliczny post-rock. Premiera na kasecie 12 sierpnia.

Materiał będący wynikiem współpracy dwojga artystów dźwiękowych – Jacka Chmiela oraz Lary Süß pod nazwą Meandertale. “Obsessions” to półgodzinna forma dryfująca między wokalnymi eksperymentami, muzyką elektroakustyczną i dźwiękową improwizacją. Premiera w wytwórni Antenna Non Grata 7 sierpnia.

Premiera w Radio Kapitał! Zapraszamy na odsłuch niepublikowanego jeszcze utworu „gone?” autorstwa Piotra Bednarczyka, polskiego artysty dźwiękowego tworzącego tworzącego pod pseudonimem LOUFR. Album „isolated point” ukaże się 19 sierpnia nakładem labelu Digital in Berlin

podobne odcinki

23/02/2024

Misty Morning Sphere: #18

27/04/2021

Glissando: #39: Dźwięki partycypacji

11/03/2021

Rebel Rebel: #44 Sisters with Transistors