Świeżynka: #159

06/09/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz zaglądamy do rodzimych wydawnictw i labeli. Przed nami trzy albumy, w tym jedna przedpremiera.

 

Najnowszy album Brasil & the Gallowbrothers Band, grupy z Legionowa tworzonej przez Magdę Ter, Tomka Mirta i Dominika Savio. Trio na płycie “[security]” powraca do wątków eksplorowanych przez nich od wielu lat, onirycznego post-industrialu przeplatanego z nawiedzonym freak folkiem. Ich muzyczna podróż jest pełna niepokoju, jednocześnie wciąga słuchacza trzymającym w napięciu klimatem. Premiera 1 września.

 

Debiutancki self-titled materiał grupy szorstkie powstałej w pandemicznym roku 2020, założonej przez muzyków znanych ze składów takich jak: Lewe Łokcie, Beukot czy Pleń. Album powstał głównie w oparciu o wspólne, pełne brudu i hałasu improwizacje. Całość jest niezwykle duszna i intensywna, przepełniona ciężkimi oparami oraz – nomen omen – szorstkimi dźwiękami. Premiera 9 września nakładem Gustaff Records.

 

Najnowsze wydawnictwo w katalogu wytwórni Mabui Music to kompilacja zatytułowana “music from different planets”. Zawiera ona utwory 8 różnych artystów, z których każdy reprezentuje inną planetę, stanowiąc różnorodność powstałego dźwiękowego układu. Wśród artystów są m.in.: Pruski, Wojtek Kiwer, Grzegorz Bojanek i inni. Premiera na kasecie 2 września.

podobne odcinki

07/05/2023

Exstasis Herb: 1.40 / (Glechoma) erretehtaamorte