COŚ SIĘ DZIEJE ??!: EUNIC NOC KOBIET NA JASNEJ

04/03/2022

Vład Błyzniuk rozmawia z Arturem Korycinskim o nadchodzącej Nocy Kobiet na Jasnej 1. Po zapowiedzi wydarzenia – miks z muzyką uczestniczek tej imprezy!

Spotkajmy się nocą piątego marca na Jasnej 1, gdzie wspólnie z EUNIC Warszawa (European Union National Institutes for Culture) ponownie świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Kobiet w nasz ulubiony sposób – organizując imprezę, której skład zaprezentuje Wam przeróżne artystki z całej Europy!

LINE-UP

ROSA ANSCHUETZ (AT)
Artystka multimedialna, kompozytorka i wokalistka tworząca i mieszkająca w Wiedniu i Berlinie. Rosa w swojej muzyce wykorzystuje głos, syntezatory modularne, automaty perkusyjne i gitary, tworząc potężną i emocjonalną muzykę opierającą się na pieczołowicie skomponowanych, delikatnych strukturach.
https://www.facebook.com/rosaanschuetz
https://soundcloud.com/rosaanschuetz

NCOL (CZ)
NCOL to didżejka i aktywistka radiowa z Pragi – na antenie tamtejszego Radio 1 prowadzi audycję „Mixtales”, skupiającą się wokół jej zainteresowania współczesną muzyką klubową, od disco, przez electro, aż po techno. W Radio Punctum natomiast nadawane są jej „Devotions”, poświęcone dźwiękom delikatniejszym bardziej sennym. W swoich występach klubowych łączy te dwa światy, grając nietuzinkowe, zaskakujące i zapadające w pamięć sety didżejskie.
https://www.facebook.com/ncolgirl
https://soundcloud.com/n-c-o-l

RAVEN (DE/CA)
Raven to didżejka, producentka i kompozytorka z kanadyjskiego Toronto. Przez lata doświadczania i współtworzenia undergroundowych scen w Los Angeles, Berlinie i Mexico City, Raven wyrobiła sobie wyjątkową wrażliwość i zrozumienie różnorodnych gatunków i estetyk muzyki klubowej. Swoje unikalne brzmienie tworzy łącząc techno z acidem, electro i wczesną muzyką rave.
https://www.facebook.com/raven.unltd/
https://soundcloud.com/raven

YEN SUNG (PT)
Yen Sung to pionierka portugalskiej muzyki klubowej, obecna na house’owej scenie Lizbony od wczesnych lat 90.. W czasach, gdy kobiety za konsoletą didżejską wciąż były rzadkością, Yen stała się uosobieniem determinacji i ciężkiej pracy, a jej wyjątkowy styl ukształtował gusta nowego pokolenia lizbońskich klubowiczów i didżejów. Zaczynała w legendarnym klubie Frágil, później grała w Luxrágil, gdzie wciąż jest jedną z głównych rezydentek, jeździła w międzynarodowe trasy i przez lata budowała swoją reputację nie tylko kunsztowną muzyką house, ale także organizowanymi przez nią wydarzeniami z serii Chocolate City, poświęconym muzyce hip-hop, r&b, soul i funk.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057968444757
https://soundcloud.com/yensung

ANNA HALETA (IL/UA)
Urodzona w Ukrainie, a mieszkająca w Jerozolimie Anna Haleta to prawdziwa weteranka undegroundowej sceny izraelskiej, aktywna od samych jej początków we wczesnych latach 2000. W swoich setach stawia na tworzenie niepowtarzalnej atmosfery, zagłębia się w sedno wybranej muzyki, niezależnie od tego czy gra mocne techno w berlińskim Berghain, czy kompletnie eklektyczną selekcję w kijowskim Closer.
https://www.facebook.com/annahaletadj
https://soundcloud.com/annahaleta

ESTA POLYESTA (NL)
Esta Polyesta to amsterdamska didżejka, znana ze swoich setów z muzyką world i bałkańską. Łącząc mocną elektronikę z muzyką etniczną z całego świata, łączy słuchaczy ze wszystkich kultur we wspólnej celebracji tańca, pozbawionej jakichkolwiek granic. Jej styl określa się mianami kobiecego, swobodnego i radosnego.
https://www.facebook.com/Polyesta
https://soundcloud.com/dj-polyesta

MICAELA SARACENO (ET)
Estońska didżejka i producentka, która w dzieciństwie poświęciła się klasycznej edukacji muzycznej, ale szybko związała się z tallińską sceną klubową, grając na swojej pierwszej undergroundowej imprezie mając zaledwie 15 lat. Dziś łączy swoją muzyczną wiedzę z wpływami klubowego świata Europy Zachodniej, grając sety z całego spektrum od tech house’u po klasyczne acid techno.
https://www.facebook.com/micasaraceno
https://soundcloud.com/micaelalive

DAISY CUTTER (PL)
DJ-ka, historyczka sztuki, kuratorka. Interesuje się współczesnym performansem, tańcem i choreografią społeczną, jogą i pracą z ciałem. Współzałożycielka kolektywu FLAUTA, organizującego imprezy benefitowe na wsparcie osób z doświadczeniem uchodźczym oraz Radia Kapitał. Jako DJ-ka skupia się na badaniu dźwięku jako przestrzeni aktywistycznego działania i wspólnego tańca jako miejsca inicjującego tymczasowe lub trwałe wspólnoty.
https://soundcloud.com/ddaisycutter

YLIA (ES)
Ylia to hiszpańska muzyczka, producentka i didżejka. Dorastała grając na breakbeatowych rave’ach w Andaluzji, jednocześnie ucząc się gry na fortepianie w szkole muzycznej. Później przeprowadziła się do Barcelony, aby studiować współczesną kompozycję i aranżację w Taller de Musics. Jej fachowe, dopracowane sety łączą różne gatunki, czasem oscylują wokół ambientu i muzyki eksperymentalnej, innym razem skupiając się na mocnej muzyce tanecznej. W 2020 wydała swój debiutancki album „Dulce Rendición” nakładem Paralaxe Editions, a jej pozostała działalność artystyczna i muzyczna to m.in. komponowanie dla teatru i tańca, prowadzenie audycji radiowych (La Guarida, Dublab.es), prowadzenie labelu (Animah Records), a także nauczanie w IED czy The Bass Valley.
https://soundcloud.com/ylia

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu:
https://austria.org.pl
https://www.goethe.de/ins/pl/pl/sta/war.html
https://www.camoes.pl
https://embassies.gov.il/warsaw
https://varsovia.cervantes.es/pl
https://warsaw.czechcentres.cz/pl
https://warsaw.mfa.ee/pl
https://www.netherlandsandyou.nl/your-country-and…/poland

Wsparcie medialne:
Radio Kapitał
heroine.pl
Kmag

podobne odcinki

27/02/2023

Mowa domowa: #38 / Francja jest kobietą

23/05/2023

COŚ SIĘ DZIEJE ??!: Premiera: Marzenie o byciu poziomką

17/12/2021

Kaczyński o Warszawie: #14 – Niewidoczna herstoria służących