Fonomo Festival 10

Fonomo Festival

Fonomo Music & Film Festival 2021: Posłuchaj filmów, zapatrz się w muzykę

Jubileuszowa 10. edycja bydgoskiego Fonomo Music & Film Festival to koncerty, filmy, wystawy, projekcje, warsztaty i dyskusje wokół dźwięku, obrazu i tego, co nienazwane, a rozgrywa się między nimi. Wystąpią m.in. Kode 9, Elephant 9, Aïsha Devi, Aiming For Enrike, Deadbeat i Stefan Wesołowski. W kinie MCK zobaczycie i filmy oscarowe, i nieznane perły kina niezależnego.  

Tegoroczna, dziesiąta już edycja Fonomo Music & Film Festival to wydarzenie interdyscyplinarne, z muzyką i filmem w roli głównej. Doskonały pretekst do spotykania i spędzenia wspólnie czasu. Będziemy oglądać filmy, słuchać muzyki, podziwiać obrazy, rozmawiać o rzeczach w naszej ocenie istotnych, rozwijać nasze pasje na warsztatach – mówi Artur Maćkowiak, organizator festiwalu. – Szczególnie interesują nas relacje muzyki i filmu, dźwięku i obrazu. Są drogowskazem przy budowie programu, nierzadko ciekawym wyzwaniem oraz bardzo pięknym narzędziem do obserwacji siebie i otaczającego świata. Uczestników festiwalu nieustannie zapraszamy by wraz z nami posłuchali filmów i zapatrzyli się w muzykę. 

Koncerty na Fonomo to oszałamiająca podróż przez muzyczne skrajności. W tym roku zagrają dla nas: legenda brytyjskiej sceny basowej Kode9, rozdarta pomiędzy klubami przyszłości a pradawnymi azjatyckimi rytuałami Aïsha Devi, psychodeliczny, postjazzowy Elephant 9 i jeszcze Aiming For Enrike, którzy grają… wszystko, w dodatku na szalonych obrotach. Driftmachine wciągną nas w dźwiękowy labirynt syntezatorów modułowych, a Deadbeat zatopi w minimalistycznej, dubowej magmie. Szlachetna, wzniosła muzyka Stefana Wesołowskiego kontrastować będzie z fascynującymi elektroharcami Julka Ploskiego. Wystąpi też kultowy zespół Mołr Drammaz, na wernisażu wystawy Wojciecha Kucharczyka. Wszystko to od 20 do 23 października.

Wcześniej, już od 15 do 17 października oko i ucho cieszyć – ale czasem też inspirująco dręczyć – będą filmy podzielone na trzy bloki tematyczne:

WIDOK ZE SCENY – „Ręce Boga” (reż. Barna László), „Sisters with Transistors” (reż. Lisa Rovner) i „The Nowhere Inn” (reż. Bill Benz).

GŁĘBOKO W UCHU – „Annette” (reż. Leos Carax), „Między okiem a uchem” – zestaw filmów krótkometrażowych i „Kolacja po amerykańsku” (reż. Adam Carter Rehmeier).

CHIRURGIA DŹWIĘKOWA – „Reality” (reż. Quentin Dupieux), „Sound of Metal” (reż. Darius Marder) i „Memoria” (reż. Apichatpong Weerasethakul).

Fonomo to także wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty dla dorosłych i dzieci. Tym, co już nie mogą się  doczekać proponujemy Prolog w Pałacu w Lubostroniu w postaci koncertu Voices of The Cosmos.

Więcej informacji i szczegółowy program festiwalu: www.fonomo.pl

Strona na Facebooku: www.facebook.com/fonomo

odcinki (3)


11/10/2021

Fonomo Festival 10: program filmowy