Fonomo Festival 10: program filmowy

11/10/2021
Fonomo Festival

Kuratorzy filmowi Fonomo Music & Film Festival, czyli Szymon Idczak i Weronika Płaczek, wprowadzą słuchaczy w w meandry programu filmowego, tegorocznej edycji Fonomo.

WIDOK ZE SCENY – „Ręce Boga” (reż. Barna László), „Sisters with Transistors” (reż. Lisa Rovner) i „The Nowhere Inn” (reż. Bill Benz).
Zazwyczaj patrzymy w kinie z bezpiecznej perspektywy widowni, tym razem spróbujmy wyjść ze strefy komfortu i spojrzeć oczami stojących na scenie. Filmami „Widoku ze sceny” możemy spróbować zgłębić tę drugą perspektywę i skonfrontować nasze wyobrażenia z brutalną nieraz rzeczywistością.

GŁĘBOKO W UCHU – „Annette” (reż. Leos Carax), „Między okiem a uchem” – zestaw filmów krótkometrażowych i „Kolacja po amerykańsku” (reż. Adam Carter Rehmeier).
„Głęboko w uchu” to filmy, które wchodzą przez ucho do głowy widza, gmerają i stymulują uśpione zazwyczaj obszary. Każą spojrzeć na świat innym uchem, czasem przez filtr absurdu, czasem przyprawiając o zgrzytanie zębów, zawsze zapadając głęboko w pamięć.

CHIRURGIA DŹWIĘKOWA – „Reality” (reż. Quentin Dupieux), „Sound of Metal” (reż. Darius Marder) i „Memoria” (reż. Apichatpong Weerasethakul).
A gdyby tak rozłożyć dźwięk na części pierwsze? W filmach „Chirurgii…” zgłębimy dźwięk jako temat, a nie środek wyrazu. Rozprujemy każdą nutę, wyciągniemy wnętrzności i przyjrzymy się, co tam słychać. Skupimy się na tym, by raczej poczuć niż wyjaśnić, co dźwięk może dla nas znaczyć.

10. Fonomo Music & Film Festival, 15-23.10.2021, Bydgoszcz

podobne odcinki

06/05/2020

Kultura w mieście: #10 Co dalej z domami kultury?

14/02/2021

JOY: 30 lat polskiej sceny techno