Grunt to…: #4 Eksperyment

07/05/2021
Tosia Ulatowska i Zuzanna Wilska

Grunt to… eksperyment!

Najciekawsze pomysły przychodzą do nas czasem zupełnie przypadkiem – o tym, między innymi, opowiedział nam Jacek Walesiak w 4. odcinku cyklu audycji wokół zjawiska art-brandingu.

Jacek Walesiak jest artystą wizualnym, dyrektorem kreatywnym i współtwórcą studia kreatywnego UVMW specjalizującego się w tworzeniu brandingu i komunikacji wizualnej. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, fotografią, kolażem i projektami w przestrzeni miejskiej. Zajmuje się projektowaniem graficznym, fotografią, kolażem i projektami w przestrzeni miejskiej. Juror w najważniejszych konkursach projektowych w Polsce. Wraz z zespołem UVMW współtworzył identyfikację m.in. Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Radia Zet i Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Jak wygląda proces mądrego projektowania strategii, tak by była wyjątkowa i spójna z tożsamością marki? Jaką rolę odgrywa w nim sztuka i czy da się postawić granicę pomiędzy grafiką użytkową a artystyczną? Zapraszamy do odsłuchu kolejnej inspirującej rozmowy, a także do lektury artykułu towarzyszącego naszej audycji na portalu (Un)Common Ground.

traklista
  • SJ Tequilla – Sweet Salts
  • Eluize – Hideaway
  • Vin Sol – Tribal Delusions
  • No Moon – Where Do We Go From Here
podobne odcinki

02/02/2023

COŚ SIĘ DZIEJE ??!: Daniel Rycharski. Umarła klasa