RADIO-TEATR 2022: SŁUCHOWISKO „PRYZMAT”

12/06/2022

PRYZMAT to poemat, który rozbija się w tęczę. To historia odradzania się miasta i poszukiwania w nim bezpiecznych przestrzeni. To notatki ze wspomnień osób queer: coming outów, performansów, postaw aktywistycznych i procesu budowania w sobie siły do wolności.

W dźwiękowej wędrówce przez miasto słyszymy głosy queerowej wspólnoty (Filipka Rutkowski, Taras Gembik, Jolaś Anioł, Konrad Kurowski), syreni śpiew (Pat Dudek) oraz opowieść przewodniczki (Justyna Wasilewska), która prowadzi nas w miejsca z życia queer Warszawy od wczesnych lat dwutysięcznych do roku obecnego.

Autorką scenariusza jest Weronika Lewandowska, która bazowała na własnych wspomnieniach i artystycznym researchu (szczególne podziękowania dla Rity Müller i Kamila Kuhra). Muzykę oraz ilustracje dźwiękowe skomponowała Justyna Banaszczyk/FOQL. Całość wyreżyserował Grzegorz Jaremko.

Na zdjęciu Jolaś Anioł, fot. Holoputi

Nagrania odbyły się w Studiu Eksperymentalnym Radia Kapitał w teatrze Komuna Warszawa (realizacja dźwięku i mastering: Adam Jankowski). Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa w ramach funduszu instytucji kultury.

Zespół kuratorski: Diana Krawiec/Dobromiła Dobro, Arkadiusz Gruszczyński, Grzegorz Laszuk

podobne odcinki

02/12/2020

zasypywanie kanonu: #163 – Takuroku

23/09/2022

Poezją: #7 Opowieści vol. 1