Świeżynka: #127

25/01/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz jak się mają rodzime labele i wydawnictwa. Przed nami trzy styczniowe wydawnictwa, w tym dwie przedpremiery:

Przedpremierowo Paweł Galecki pod aliasem Pablo Frizzi i jego najnowszy album zatytułowany “Soul Science” wydany przez jego własny label Children of the Vortex. Ambientowe i syntezatorowe pejzaże pełne harmonii i spokoju. Premiera 2 lutego.

Hubert Kostkiewicz, gitarzysta znany z grupy Kurws i jego eksperymentalny materiał “Obscure Guitar Music From Eastern Europe vol. 3 & 4”. Nieco ponad 20 minut występu, jaki miał miejsce 4 grudnia 2021 w Poznaniu został wydany przez artystę własnym sumptem 5 stycznia.

Najnowszy album projektu Kakofonium pod tytułem “Krucjata dziecięca” to cyber-deathcore’owa, balansująca na granicy prowokacji jazda bez trzymanki. Materiał ukaże się 27 stycznia nakładem wytwórni Plusz Tapes.

Więcej nowości i przedpremierowych odsłuchów usłyszycie co wtorek i czwartek o 12:00 w audycji Świeżynka oraz na Soundcloudzie Radia Kapitał.

 

 

podobne odcinki

24/12/2023

Teenage Lightning: #6: Jealous Sky To Tame

23/06/2021

SNAKE SEX: #11 – end of civilization