Świeżynka: #137

05/04/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz jak się mają rodzime labele i wydawnictwa. Przed nami trzy albumy, w tym dwie przedpremiery:

Przedpremierowy odsłuch najnowszego wydawnictwa w katalogu warszawskiej wytwórni Mondoj. Debiutancki solowy album Mitcha Stahlmanna, pochodzącego z Kalifornii. Na “Into the Wish” artysta wykorzystuje flet jako punkt wyjścia do dalszych eksperymentów elektroakustycznych, ukazując nam szerokie spektrum brzmień i możliwości tego instrumentu. Premiera kasety 8 kwietnia.

Przedpremierowy odsłuch debiutanckiego albumu łódzkiej artystki wizualnej Marty Kortan. Na półimprowizowany materiał zatytułowany “Blue Era” składają się m.in. nagrania terenowe, sample skrzypiec oraz wokale. Całość jest utrzymana w mrocznej atmosferze, pełnej niepokoju i dźwiękowej otchłani. Premiera kasety 8 kwietnia w wytwórni enjoy life.

Łódzki producent i DJ Adam Kołkowski pod aliasem Ruchy prowadzi label, tworzy muzykę i organizuje imprezy klubowe. Jego najnowsza EP-ka zatytułowana “No Snake Alive” ukazała się 21 lutego i zawiera świeże spojrzenie na szybkie elektroniczne gatunki – footwork, ghetto house oraz juke. Materiał do zdobycia również na kasecie.

WAŻNE!!

Marta Kortan prowadzi w Radiu Kapitał audycję current territories, co cztery tygodnie w poniedziałki o 19:00. Enjoy Life prowadzi w Radiu Kapitał swoją audycję w co drugą niedzielę o 16:00.

podobne odcinki