Świeżynka: #138

12/04/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz jak się mają rodzime labele i wydawnictwa. Przed nami trzy albumy, których posłuchamy przedpremierowo!

Debiutancki album łódzkiej reżyserki dźwięku oraz kompozytorki występującej pod pseudonimem jablkagruszki. „sea life” jest niezwykle kojącym, wielowymiarowym i dojrzałym materiałem, na pograniczu ambientu i sound artu. Warto zanurzyć się w ten niesamowity świat. Kaseta ukaże się 20 kwietnia nakładem wytwórni Pointless Geometry.

Album projektu Uwdar, tworzonego przez połowę duetu Etnobotanika to z jednej strony fascynacja nostalgiczną i duchologiczną epoką lat 90., a z drugiej połamanymi bitami i taneczną elektroniką. Niezwykle plastyczny materiał, zatytułowany „Broken Planet” ukaże się 19 kwietnia nakładem wydawnictwa Superkasety.

Jedno z dwóch nowych wydawnictw w katalogu istniejącej od wielu lat wytwórni Audile Snow. Eksperymentalny album katowickiego projektu SLPWK, zatytułowany „Hydrargyrum” ukaże się w formie cyfrowej 13 kwietnia.

traklista
podobne odcinki

29/04/2023

Ogród Botaniczny: Wizyta 17

15/04/2023

Brokat emigracji: #27 – Earth Creature