Świeżynka: #139

19/04/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz jak się mają rodzime labele i wydawnictwa. Przed nami trzy albumy, wszystkich posłuchamy przedpremierowo!

Bydgoski artysta Fetlar i jego debiutancki album “Inner Forensics” to niezwykle plastyczna i wielowymiarowa elektronika. Całość niespiesznie się rozwija, wprowadzając słuchacza krok po kroku w odrębne uniwersum. Materiał ukaże się na CD i kasecie nakładem Opus Elefantum Collective. Premiera 22 kwietnia.

Kolejna premiera w katalogu wytwórni Pointless Geometry. Mieszkający w Kopenhadze perkusista Szymon Gąsiorek, występujący pod aliasem Pimpon i jego solowy album “Pozdrawiam” to perkusyjne eksperymenty, elektroakustyczne poszukiwania, noise, nagrania terenowe i nieszablonowe dźwiękowe struktury. Premiera kasety 20 kwietnia.

Najnowszy album duńskiego artysty, działającego pod pseudonimem Birthgiving Toad. Materiał zatytułowany “Insert Brahms” jest jego drugim wydawnictwem w tym roku, ponownie wydanym przez warszawską wytwórnię Crunchy Human Children Records. Na albumie znajdziemy wciągający, outsiderski mariaż math rocka z awangardowym jazzem. Premiera kasety 22 kwietnia.

podobne odcinki

05/02/2023

S l e e p H e l l: #66647 – TRANEN VON DIR

11/11/2021

Accidental Mysteries: #7 Lucas Alvarado