Świeżynka: #140

26/04/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz zaglądamy do rodzimych wydawnictw i labeli. Przed nami trzy albumy, w tym dwie ekskluzywne przedpremiery!

Trzecia kompilacja przygotowana i wydana przez label 00effort, na którą składają się utwory od dziesięciorga artystów i artystek związanych z różnymi inicjatywami i środowiskami. Większość z nich jest jeszcze przed wydaniem debiutanckich materiałów, a sama składanka daje wgląd w przyszłość polskiej sceny elektronicznej. Premiera 26 kwietnia.

Przedpremierowo posłuchamy czwartego, wyczekiwanego od pięciu lat albumu wrocławskiej grupy Kurws zatytułowanego “Powięź / Fascia”. Siedmioutworowy materiał balansuje na granicy gitarowego hałasu, math rockowej precyzji, free jazzu i punkowej agresji. Całość ukaże się 29 kwietnia nakładem Gustaff Records (CD) oraz wytwórni Korobushka Records i Dur et Deux (winyl). 

Pierwsza, premierowa kompilacja przygotowana przez warszawski kolektyw NAROCZ13. Znajdziemy na niej 14 utworów od różnych artystów powiązanych z tą świeżą inicjatywą. Klimatycznie materiał nawiązuje zarówno do industrialno-noise’owych eksperymentów jak i do mocnego techno czy trance’u. Premiera 20 kwietnia.

podobne odcinki

15/09/2021

konkrety i abstrakcje: #53 – niepokój