Świeżynka: #154

02/08/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz zaglądamy do rodzimych wydawnictw i labeli. Przed nami trzy albumy, w tym jedna przedpremiera.

 

Przedpremierowy odsłuch najnowszego albumu w katalogu warszawskiej wytwórni glamour , którego autorem jest japoński artysta Hiroki Yamasaki, nagrywający pod nazwą woopheadclrms. “Decolorized idylls” zawiera dźwięki osadzone w post-internetowej, wirtualno-utopijnej estetyce, czasem uspokajające i urocze, a czasem nawiedzone i mroczne. Premiera 8 sierpnia.

 

Ostatni album wrocławskiego trio Przepych, tworzonego przez członków takich składów jak Ukryte Zalety Systemu czy Kurws. Album “I inne zabawne rzeczy” to ich finalna forma artystyczna, skupiająca w sobie math-rockowe eksperymenty i poszatkowane post-indie. Materiał ukazał się nakładem Fonoradar Records, premiera miała miejsce 28 czerwca.

 

Kolejny tegoroczny materiał przygotowany przez niestrudzonego poznańskiego artystę Jana LF Stracha. EP-ka zatytułowana “Higiena snu” to z jednej strony hipnotyzujący ambient i vaporwave’owe pejzaże, a z drugiej strony jaskrawe syntezatory i abstrakcyjna przestrzeń. Premiera miała miejsce 20 czerwca.

podobne odcinki

17/02/2021

Trans-Bałtyk: #10 Guest #1: Greta Eacott