Świeżynka: #163

04/10/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz zaglądamy do rodzimych wydawnictw i labeli. Przed nami trzy albumy, w tym dwie przedpremiery.

Przedpremierowo posłuchamy najnowszego materiału od duetu RSS B0YS, którzy pod różnymi postaciami i projektami są bardzo twórczy w tym roku. Album “BELLS 0F RESISTANCE” wydany w prowadzonym przez nich samych labelu SAT00RNA zawiera utwory znane z tegorocznych singli a także kilka niepublikowanych wcześniej numerów. Premiera 7 października.

Pierwsza kolektywna składanka od ekipy LEGENDADO, tworzonej przez młodych producentów, DJ-ów i raperów znanych z elektroniczno-eksperymentalnej sceny, m.in. Mlody Sprzet, proxytm, Talachan czy Rosa Forever. Na kompilacji 17 utworów, rozciągniętych między trapem, breakbeatem, abstract rapem i post-clubem. Premiera 13 września.

Na piątej części swojej flagowej składanki Kooky Nuts Pop, wytwórnia Istotne Nagrania przedstawia po raz kolejny nietuzinkowy wybór utworów utalentowanych producentów. W szesnastu zróżnicowanych utworach otrzymujemy według opisu wydawcy ekscytujące pomysły jak sprawić by dziwna muzyka była jednocześnie chwytliwa i rozrywkowa. Premiera 11 października.

podobne odcinki