Świeżynka: #167

01/11/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz zaglądamy do rodzimych wydawnictw i labeli. Przed nami trzy nadchodzące albumy, jednego z nich posłuchamy przedpremierowo!

Artysta dźwiękowy Marcin Dymiter i jego najnowszy album wydany pod szyldem emiter przez label Antenna Non Grata. Utwory na “Five Tracks From a Single Source” pochodzą ze ścieżki dźwiękowej, którą autor stworzył do prac Magdaleny Franczak przy okazji jej wystawy w warszawskiej Zachęcie. Dokonując rekonstrukcji własnych dźwięków udało mu się przedstawić nową perspektywę na swoją twórczość. Premiera 30 września.

Wspólny album trębacza Piotra Damasiewicza oraz gitarzysty Kuby Wójcika powstał w Alpach Szwajcarskich w trakcie rezydencji artystycznej obu artystów. Album “Diavolezza” jest inspirowany lokalnymi legendami i podaniami, a także w sposób metafizyczny przedstawia ogrom masywów górskich otaczających autorów w tamtym czasie. Premiera 26 października.

Trzecia część cyklu Digital Indigenous kuratorowanego przez wytwórnię 1000Hz, mającego na celu pokazanie szerzej niezwykle kreatywnej lokalnej elektronicznej sceny w Malawi. Autorem jest Happy Mhpande, piosenkarz, producent, fotograf a także lokalny aktywista, a cały album “Relke Meto” jest dedykowany jego zmarłemu bratu. Premiera 4 listopada.

podobne odcinki

08/11/2022

Pleśnią Tkane: #35 – Z Nawiedzonych Maszyn