Świeżynka: #168

08/11/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz zaglądamy do rodzimych wydawnictw i labeli. Przed nami trzy nadchodzące albumy, jednego z nich posłuchamy przedpremierowo!

Najnowszym wydawnictwem w katalogu wytwórni Ciche Nagrania będzie album poznańskiego kompozytora Miłosza Kędry. Na “For Aeons” artysta inspiruje się średniowieczną stylistyką, dodając do niej futurystycznej wizji poprzez zespolenie organów piszczałkowych z elektroniką. Z tego połączenia powstaje nowa całość umieszczająca w świeżym kontekście muzykę kojarzoną z przestrzenią kościelną. Premiera 9 listopada.

Producencki duet OHMU tworzą Miron Grzegorkiewicz i Patryk Grymuza. Na ich najnowszym albumie zatytułowanym “Spęlls” przeplata się bardzo wiele różnych wątków: od mrocznego ambientu, przez oszczędne kosmiczne techno i analogowe syntezatory aż po wątki chóralne. Całość niezwykle ciekawa i warta wielokrotnego odkrywania. Premiera 4 listopada nakładem wytwórni SADKI REC.

Autorem najnowszego wydawnictwa w katalogu wytwórni i kolektywu BAS jest Talachan, producent znany również z podziemnej rap-ekipy LEGENDADO. Album “In the State of Emergency” jest hołdem artysty dla Kenji Eno, jednego z jego ulubionych kompozytorów i twórców gier wideo. W materiale miesza się estetyka starych gier, post-klubowej elektroniki oraz intensywnych, apokaliptycznych wręcz emocji. Premiera 29 października.

podobne odcinki

09/12/2021

PanDymińska na falach: SUPERASTRAL NA AUDIO ART