Świeżynka: #169

15/11/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz zaglądamy do rodzimych wydawnictw i labeli. Przed nami trzy nadchodzące albumy, dwóch z nich posłuchamy przedpremierowo!

Najnowsza EP-ka Julka Ploskiego zatytułowana “Julek! Julek! Julek!” zostanie wydany przez glamour, wytwórnię współtworzoną przez samego artystę. Materiał składa się z krótkich, ale intensywnych brzmieniowo i rytmicznie miniatur, w których słychać zarówno rozmach symfonicznych soundtracków, jak i gothic-trance’owe szaleństwo. Istna feeria barw i eksplozja bodźców w bardzo krótkim czasie. Premiera 17 listopada.

Dziewiąta odsłona cyklu Spontaneous Live Series wydana przez wytwórnię Pawła Doskocza to zapis improwizowanego występu oktetu prowadzonego przez wiolonczelistę Guilherme Rodriguesa. Cały występ został nagrany w październiku 2021 podczas Spontaneous Music Festival w Poznaniu. Utwór wykonali wspólnie muzycy, którzy wcześniej wymienili zaledwie kilka słów na temat występu. Efektem jest intensywna, wielowymiarowa i pełna emocji półgodzinna podróż.

Wydany przez Gustaff Records debiutancki album projektu Elephant Dials, który tworzy dwójka długoletnich znajomych – berliński artysta John Donatowicz znany jako Human Elephnat oraz Mateusz Rosiński, założyciel wytwórni Dym oraz klubu Sejf w Gorzowie Wielkopolskim. Ich wspólne dokonania zostały zebrane na albumie “Binary Blues”, który jest zetknięciem brudnej, mechanicznej elektroniki z mroczną i surową poezją. Premiera 25 listopada.

podobne odcinki

08/02/2023

Jakoś Tak: #41: Liquid Sky Umeå