Wersja reżyserska

“Wersja reżyserska” to podcast tworzony przez reżyserów i reżyserki dedykowany środowisku teatralnemu. Stanowi odpowiedź na środowiskową lukę w rozmowach o naszym fachu oraz jego funkcji społecznej. Potrzebę wzajemnego kontaktu twórców i twórczyń rozumiemy też jako wspólną przestrzeń wymiany artystycznej. W rozmowach wychodzimy poza kuluarowe oceny naszej pracy, chcemy wzbogacić język rozmawiania o sztuce szeroko rozumianego teatru, podzielić się trudnościami w pracy oraz sposobami na ich przezwyciężenie.
Wierzymy, że dla słuchaczy i słuchaczek ten podcast poszerzy perspektywę postrzegania naszego zawodu oraz pomoże w budowaniu więzi środowiskowych na horyzontalnych warunkach.

Podcast powstał we współpracy z Radiem Kapitał, jest tworzony non-profit przez członków i członkinie Gildii Reżyserów i Reżyserek Polskich: Michała Borczucha, Gosię Wdowik i Ewę Mikułę. Stanowi naturalne przedłużeniem idei Gildii o współpracy, wymianie i wzajemnym wsparciu.

Dziękujemy TR Warszawa za stworzenie przestrzeni wymiany myśli na spotkaniu kuratorskim inicjującym nową formułę, który zainspirował nas do powstania podcastu „Wersja reżyserska”.

odcinki (2)


13/06/2024

Wersja reżyserska: odc. 2: Anna Smolar i Gosia Wdowik

16/05/2024

Wersja reżyserska: Wersja reżyserska 1: Leończyk / Mikuła