RADIO-TEATR 2022: SŁUCHOWISKO „HATEFULNESS”

04/09/2022

Słuchowisko “Hatefulness” to rodzaj medytacji i ćwiczenia, które oferuje narzędzia do pracy z gniewem. To metoda treningu umysłowego, który pozwala wypracować zgodę z samym sobą i otaczającym nas światem. Poprzez ćwiczenie nienawiści i praktykowanie gniewu można osiągnąć harmonię z rzeczywistością, w której przyszło nam funkcjonować. Nowatorska technika pozwala wejść w dialog z zaganianym życiem na odpowiadających mu zasadach i dać upust oceanom nienawiści, które przepełniają nasze zmęczone skronie.

Narzędziami nowej praktyki medytacji są w słuchowisku: poemat napisany przez Jasia Kapelę, muzyka skomponowana przez Kubę Ziołka oraz głosy Justyny Wasilewskiej, Jaśminy Polak i Janka Sobolewskiego. Za reżyserię procesu powstawania i praktykowania ćwiczeń medytacyjnych odpowiadała Agnieszka Jakimiak.

fot. Rewaliq

Zespół kuratorski: Diana Krawiec/Dobromiła Dobro, Arkadiusz Gruszczyński, Grzegorz Laszuk. Realizacja dźwięku: Adam Jankowski.

Nagrania odbyły się w Studiu Eksperymentalnym Radia Kapitał w teatrze Komuna Warszawa. Projekt powstał we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury i został współfinansowany przez m.st. Warszawa w ramach Funduszu Instytucji Kultury.

podobne odcinki

01/07/2021

sepr.online.radio: ODC. 7 POCZĄTEK FEKACJI!

25/05/2022

SNAKE SEX: #18 – hammer without a master