Super Sam +1 2021

Super Sam +1

„Super Sam + 1” to cykl wystąpień mistrzowskich. Projekt koncentruje się głównie wokół muzyki, ale przewiduje też udział innych form wyrazu, takich jak: performance, multimedia, monodram. Podczas „Super Sam + 1” prezentowani są uznani artyści polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne.

„SUPER” w tytule oznacza, że program budowany będzie w oparciu o artystów uznanych – mistrzów. „SAM” mówi oczywiście o występie solowym, ale i o twórczym osamotnieniu. „+ 1” w tytule oznacza, że każdy wieczór uwieńczony jest występem w duecie. W większości przypadków artyści spotykają się na scenie po raz pierwszy.

Pomysłodawcą nazwy „Super Sam” w odniesieniu do koncertów solowych jest klarnecista Jerzy Mazzoll, który zorganizował serię koncertów w gdańskim klubie „Plama”, gdzie wcześniej mieścił się osiedlowy, samoobsługowy sklep spożywczy, w latach 80-90 nazywany „supersam”. Współczesna wersja projektu programowana jest przez kontrabasistę, animatora wydarzeń artystycznych oraz szefa klubu Mózg, Sławka Janickiego.

Więcej szczegółów zapraszamy na stronę supersam.mozg.pl.

Tegoroczne koncerty szóstej edycji cyklu odbędą się w warszawskim klubie SPATiF.

22 czerwca – Tony Buck & Krzysztof Ostrowski

2 września – Anthony Pateras & Edka Jarząb

11 listopada – Lucas König & Michał Dymny

2 grudnia – Biliana Voutchkova & Teoniki Rożynek
odcinki (4)


30/11/2021

Super Sam +1 2021: Biliana Voutchkova & Teoniki Rożynek

09/11/2021

Super Sam +1 2021: Lucas König & Michał Dymny

31/08/2021

Super Sam +1 2021: Anthony Pateras & Edka Jarząb