Świeżynka: #161

20/09/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz zaglądamy do rodzimych wydawnictw i labeli. Przed nami trzy albumy, wszystkie usłyszymy przedpremierowo na falach Radia Kapitał!

Najnowszy album w katalogu guides – sublabelu outlines, którego autorem jest DJ Strawberry, DJ i producent pochodzący ze Stambułu, mieszkający na co dzień w Berlinie. Materiał zatytułowany “Cycles” przedstawia kolejną nowatorską i wizjonerską odsłonę footworku, a może już raczej post-footworku. Każde kolejne wydawnictwo w tym labelu przynosi nowe spojrzenie na ten gatunek, nie inaczej jest tym razem. Premiera 23 września.

Atol Atol Atol to trio z Wrocławia złożone z muzyków znanych m.in. z Ukrytych Zalet Systemu, Kurws czy Jesień. Ich debiutancki album “Koniec sosu tysiąca wysp” zawiera muzykę kanciastą, wykalkulowaną, ale niepozbawioną szaleństwa. Materiał plasuje się gdzieś pomiędzy chłodnym post-punkiem a chaotycznym no wave’em. Premiera 23 września nakładem Gustaff Records.

Nazwa projektu USO9001 pochodzi od skrótu “Unidentified Sonoristic Object” i ten termin idealnie opisuje muzykę jaką tworzy to trio. Na albumie zatytułowanym “Rhesus Albert” muzycy pokazują, że połączenie klasycznego jazzowego składu perkusja-gitara-saksofon, muzyki współczesnej oraz zamiłowania do hip-hopu może dać wyjątkowo wciągające połączenie. Premiera 23 września nakładem Alpaka Records.

podobne odcinki

14/04/2022

they was groovin confused: 14042022

02/05/2021

PARDON, MY RADIO: #18