Kocham w życiu trzy rzeczy…

Cześć! Jesteśmy grupą sześciu studentek z warszawskiej ASP. W czerwcu, w galerii lokal_30 oraz fundacji Arton otwieramy wystawę „Kocham w życiu trzy rzeczy: samochód, alkohol i marynarzy. Nieopowiedziane historie studentek ASP w Warszawie 1918-1939”.  Będą to opowieści o kilkunastu dziewczynach studiujących na naszej uczelni w latach 20. i 30. XX wieku. W gościnnej serii audycji opowiadamy o pobocznych wątkach i historiach związanych z biografiami poszczególnych bohaterek naszej wystawy. Łapcie te mikrohistorie i dawajcie znać, jeżeli wiecie coś więcej o którejkolwiek z naszych dziewczyn.
Realizatorki/kuratorki: Dobromiła Dobro (Diana), Agata Ostrowska, Agnieszka Kalita, Agata Plater-Zyberk, Hanna Kraś, Katarzyna Trzeciak
Opieka merytoryczna: Marika Kuźmicz
Współpraca: Fundacja Arton, galeria lokal_30

Na zdjęciu uczennice Instytutu Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie Resia Schor z domu Ajnsztajn (na krześle z prawej strony) spędziła dwa semestry w 1929 roku, przygotowując się do egzaminów do Szkoły Sztuk Pięknych. Zdjęcie użyczone przez Mirę Schor. Photo courtesy of Mira Schor.

Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu Not Yet Written Stories: Women Artists’ Archives Online.

odcinki (4)


07/07/2021

Kocham w życiu trzy rzeczy…: #4 Edukacja artystyczna

18/05/2021

Kocham w życiu trzy rzeczy…: #3 Przegląd prasy

13/04/2021

Kocham w życiu trzy rzeczy…: #2 Resia Schor

16/03/2021

Kocham w życiu trzy rzeczy…: #1 Rajdy Pań