Świeżynka: #131

22/02/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz jak się mają rodzime labele i wydawnictwa. Przed nami trzy przedpremierowe odsłuchy:

Najnowsze wydawnictwo w katalogu wytwórni Coastline Northern Cuts – trzyutworowa EP-ka projektu Tropical Soldiers in Paradise, pt. “Atversailles I”. Materiał powstał latem na Warmii i został podzielony na dwie części. Druga EP-ka ukaże się przed wakacjami, natomiast premiera części pierwszej 22 lutego.

W swojej najnowszej inkarnacji projekt ||ALA|MEDA||, dawniej znany jako Alameda 5, porzuca post-rockowe rejony na rzecz eksploracji brzmień inspirowanych afrykańskimi i latynoskimi rytmami. Album “Spectra vol. 1” ukaże się nakładem wytwórni Brutality Garden 25 lutego. 

Kolejna odsłona serii S3RI4L NVMB3RS w ramach labelu Jvdasz Iskariota, prezentującej nagrania efemeryczne i improwizowane. Tym razem wspólny album, w nagraniu którego udział wzięli Jacek Buhl, Mateusz Wysocki oraz Szymon Szwarc. Materiał zatytułowany “SE03” ukaże się 28 lutego.

Więcej nowości i przedpremierowych odsłuchów usłyszycie co wtorek i czwartek o 12:00 w audycji Świeżynka oraz na Soundcloudzie Radia Kapitał.

 

podobne odcinki

26/03/2022

Głębokie Pasmo: Pasmo with MesBrutah

11/02/2021

sepr.online.radio: ODC. 2 BULGOT I BEŁKOT NARODU