Świeżynka: #152

19/07/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz zaglądamy do rodzimych wydawnictw i labeli. Przed nami trzy albumy, wydane w ostatnich tygodniach.

Krótki, ale niezwykle intensywny materiał od producenta i rapera mlodego sprzeta. EP-ka “dwa dni” ukazała się 15 czerwca nakładem warszawskiego labelu enjoy life. Cały materiał powstał w Lublinie w ciągu dwóch dni, wraz z teledyskiem do tytułowego utworu promującym wydawnictwo.

Najnowsze wydawnictwo w katalogu wytwórni Father and Son Records and Tapes to album Wiktorii Poniatowskiej. Materiał zatytułowany “Queen of Cool” eksploruje z jednej strony eksperymenty elektroniczne, z drugiej strony nienachalne melodie i abstrakcyjną piosenkowość. Album ukazał się 13 czerwca.

Jasia Rabiej pod pseudonimem jśa wydaje własnym sumptem nowy album, zatytułowany “Final Spin”. Po zeszłorocznym materiale wydanym przez szanghajski label Genome 6.66Mbp, artystka kontynuuje swoją wizję zdekonstruowanych glitchowych piosenek. Premiera albumu 12 lipca.

 

podobne odcinki

18/11/2022

muzyka ehha: #12 – 0056, 0043