Świeżynka: #174

20/12/2022
Copy CorpoPiotr Chęciński

Nowy tydzień, nowa Świeżynka! Sprawdzamy co słychać u polskich artystek i artystów oraz zaglądamy do rodzimych wydawnictw i labeli. Przed nami trzy świeżutkie albumy, w sam raz na święta!

Druga część, albo raczej drugi tom Opowieści Somnambulicznych, projektu w ramach wytwórni Nagrania Somnambuliczne. Kompilacja zatytułowana “Duchy z Niebieskiego Lasu” to kontynuacja pierwszej odsłony tej serii z zeszłego roku. Na albumie usłyszymy muzykę tajemniczą, od dark ambientu przez leśne techno, po dźwięki wręcz medytacyjne. Wśród artystów m.in. Janusz Jurga, Flaner Klespoza, Fisherboyz, Lotus Reaction czy Zguba. Premiera 19 grudnia.

Pierwszy od pięciu lat solowy album Łukasza Kacperczyka, artysty zajmującego się głównie muzyką elektroakstyczną i improwizowaną, maczającego palce w wielu wspólnych projektach, chociażby Cukier, Paper Cuts czy Warsaw Improvisers Orchestra. Jego nowy materiał zatytułowany “Dotykalne” ukazał się na kasecie 15 grudnia nakładem labelu Szara Reneta.

Łódzki cykl imprez Render wraca z nowym albumem w ramach swojej działalności wydawniczej. Na “RENDER COMPILATION II” znajduje się siedem utworów przygotowanych przez artystów zaangażowanych w ten projekt. Przekrój gatunkowy szeroki i różnorodny: od dark ambientu Halt, przez mroczny dub Rites of Fall, aż po mechaniczny EBM Moist Hardware. Premiera 20 października.

podobne odcinki

15/09/2020

EXOZENTRYKIME: #12 – Familia extensa