ARTCAST: #16 – BOLESŁAW CHROMRY – Estetyka błędu

07/05/2022
CSW ŁAŹNIA

Prowadzące: Kinga Jarocka i Anna Szynwelska

Gościem majowego Artcastu będzie Bolesław Chromry – rysownik, malarz i ilustrator, określany również mianem pierwszego poety współczesnej Polski. Twórca uwielbiany przez dziesiątki tysięcy internautów, autor wielu publikacji, które pomagają stawić czoła egzystencji w naszym kraju. Niewolnik czarnowidztwa, który jednak optymistycznie zakłada, że lepsze czasy jeszcze przed nami.

Artysta opowie o stosunku do coachów, rysowników satyrycznych, o szufladkowaniu i nieustannych porównaniach.

Porozmawiamy o wystawie “Katechizm dla wszystkich klas”, która po premierze w Gdańskiej Galerii Miejskiej, zostanie pokazana w BWA w Zielonej Górze. Skupimy się na problemie pedofilii w kościele i na tym, jak Chromry odniósł się do niej, w ramach tej wystawy.

Wypytamy też o współpracę z Magdaleną Sawicką, z którą tworzy perfekcyjny duet artystyczny. Dowiemy się czy obejrzenie tysiąca odcinków serialu „Samo życie” może mieć działanie terapeutyczne. Poruszymy też temat zbieractwa, zakupów na bazarach i wiosennych porządków. Artysta odniesie się do odwiecznego sporu co lepsze – Kraków czy Gdańsk (i dlaczego Gdańsk?).

Na zakończenie nie zabraknie dobrych rad dla słuchaczy, m.in. że zdrowiej zająć się robieniem pasty jajecznej i zbieraniem petów spod bloku, niż śledzeniem wiadomości.

 

Bolesław Chromry – (rocznik 87) rysownik, malarz, ilustrator i poeta. Autor powieści graficznych (m.in. Renata, Pokrzywy i Notes dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę), plakatów, okładek książek i czasopism. Twórca setek rysunków komentujących polską rzeczywistość. Kronikarz nieszczęścia i niewolnik czarnowidztwa. Uspokaja go dotyk psiej sierści i serial „Plebania”.

instagram.com/boleslaw_chromry
facebook.com/Chromry

podobne odcinki

11/11/2023

Czeczota: Funeralna Podróż Adeli

09/07/2021

Którędy do wyjścia: #11 Bazhena Shamovich

27/02/2021

Kto nie skacze: #11: Butoh, antykapitalizm, opór