Nowa Dekada: #37 Czytelnictwo

12/11/2022

Od czasu do czasu słychać w polskiej przestrzeni publicznej kasandryczne wizje, że w Polsce spada czytelnictwo. W kolejnym odcinku zastanawiamy się, dlaczego właściwie warto czytać książki? Jaki jest sens sięgania po literaturę piękną czy bardziej pogłębione opracowania danego tematu? Jakie są charakterystyczne cechy poznawania świata przy pomocy książek? I czy to w ogóle jest forma na dzisiejsze czasy?

podobne odcinki

08/04/2022

Kaczyński o Warszawie: #17 – Varia: Pogłos / Spacer

24/12/2021

Zmyśl/Zmysł: #10 – szósty zmysł

19/01/2024

Orbita Literacka: O Lucii Berlin z Dobromiłą Jankowską