Świeżynka: #178

24/01/2023
Copy CorpoPiotr Chęciński

Albumy tygodnia w Radio Kapitał! Co tydzień w każdy wtorek w audycji Świeżynka, słuchamy premierowo trzech nowości. Wszystko co nowe i świeże w temacie muzyki niezależnej z polskich i zagranicznych wydawnictw.

Przedpremierowo posłuchamy nowego wydawnictwa artysty elektronicznego Michała Solipiwko, działającego pod aliasem SLPWK. Materiał zatytułowany “Illuminations” jest zapisem improwizacji na systemie modularnym, brzmieniowo inspirowanym dźwiękami kojarzonymi z renesansową muzyką sakralną. Motywy chóralne przeplatają się tutaj z monumentalnymi, katedralnymi przestrzeniami. Premiera cyfrowa i na kasetach 24 stycznia.

Trzecia i ostatnia odsłona hip-hopowej sagi wrocławskiego producenta, DJ i rapera Baby Meelo ukaże się, tak jak poprzednie części, nakładem labelu regime brigade. “HEAVYWEIGHTŻ00LRAPTRZY” to 20 minut bassowego, zadymionego i abstrakcyjnego rapu, naturalna kontynuacja wcześniejszych nagrań nazywanych pieszczotliwie przez autora “żool-rapem”. W roli producentów i gości jak zawsze starzy znajomi, m.in. PLAL, Uki, Groove Professor i inni. Premiera 30 stycznia.

Wojciecha Kucharczyka nie trzeba nikomu przedstawiać – od wielu lat jedna z najbardziej kreatywnych postaci na polskiej scenie elektronicznej. Jego najnowszy projekt to seria Fake Scores, w ramach której autor ma zamiar przedstawiać ścieżki dźwiękowe do nieistniejących filmów. Jako pierwszy ukazuje się soundtrack do filmu “The Whole”, którego akcja dzieje się głównie we Francji, gdy w paryskich katakumbach materializuje się dziwny obiekt z kosmosu. Premiera w wydawnictwie Mik.Musik 27 stycznia.

podobne odcinki

20/07/2021

Cold World: Lensk & Aircode (rerun)