COŚ SIĘ DZIEJE ??!: 45 minut: Gęsia skórka. Rozmowa z Aleksandrą Liput

26/07/2022

45 minut: Podcast Staromiejskiego Domu Kultury i Galerii Promocyjnej

Gościnią podcastu jest Aleksandra Liput. Rozmowę prowadzi Kaja Werbanowska.

Kaja Werbanowska rozmawia z Aleksandrą Liput, artystką, kuratorką i opiekunką Koła Naukowego „Uncany Valley”. Punktem wyjścia do rozmowy jest wystawa „Gęsia skórka” w Galerii Promocyjnej, stworzona przez artystów i artystki z koła. Rozmawiamy o wystawie, tym, jak wyglądał proces pracy nad nią, oraz jak wygląda prowadzenie koła naukowego na Akademii Sztuk Pięknych. W trakcie podcastu Hanna Went, Agata Włodarczyk i Kacper Tomaszewski czytają swoje creepypasty.

Aleksandra Liput – artystka wizualna, zajmująca się ceramiką, miękkimi rzeźbami, obiektami i instalacjami. W swojej twórczości mierzy się z problematyką lęku, dziedziczenia traum, szeroko rozumianą duchowością i magicznymi przedmiotami. Interesuje się koncepcjami związanymi z mitem i utopią. Asystentka i doktorantka na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wraz z Michaliną Sablik tworzy duet kuratorski DZIDY.

Kaja Werbanowska – historyczka sztuki, kuratorka, kierowniczka Galerii Promocyjnej w Warszawie. Ukończyła Historię Sztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Art&Business w Sotheby’s Institute of Art w Londynie oraz Polską Szkoły Reportażu. Tworzy projekt Miejsce Artysty, w którym odwiedza artystów w ich pracowniach. Pisze o sztuce. Współpracuje m.in. z magazynem Vogue, KMAG, KUKBUK, Zwykłe Życie i Ładne Bebe.

traklista
  • Jack Lenz - Goosebumps
  • Black Wing - Always Hurt
  • Kate Bush - Running Up The Hill
  • Hype Williams - Meets Shangan Electro
  • The Cure - A Forest
  • Recondite - Warg
podobne odcinki

12/05/2022

PRZESTRZEŃ KRZYKU: ODC. 14

10/06/2024

6 tematów: #33 POSZUKUJĄC PYTAMY

10/12/2021

Ile właściwie było wielkich artystek?: #5 / Druga – Izabella Polakiewicz