Świeżynka: #190

18/04/2023
Copy CorpoPiotr Chęciński

Albumy tygodnia w Radio Kapitał! Co tydzień w każdy wtorek w audycji Świeżynka – wszystko co nowe i świeże w temacie muzyki niezależnej z polskich i zagranicznych wydawnictw. W tym tygodniu, jak zwykle słuchamy trzech nowych wydawnictw, wszystkie przedpremierowo!

Łódzkie trio Psychocukier wraca po pięciu latach z nowym albumem. “Tu i teraz” to pierwszy premierowy materiał zespołu od czasów płyty “Antypody umysłu”. W klasycznym rockowym składzie gitara-bas-perkusja, wzbogaconym o dźwięki syntezatora muzycy konstruują gęste, lepkie brzmienie oscylujące między psychodelicznym punkiem, krautrockiem i stoner rockiem. Premiera 21 kwietnia nakładem Skylark Records.

Najnowsze wydawnictwo w katalogu labelu 00effort to “A Better Tomorrow”, czteroutworowa EP-ka osoby DJ-skiej i producenckiej działającej pod pseudonimem k:i:o:s:k. Tak się składa, że jest również osobą współzałożycielską labelu i na swoim solowym materiale eksploruje różne oblicza muzyki bassowej, od połamanych sampli, przez breakbeat, aż po post-club. Efektem tych poszukiwań jest rzecz niezwykle różnorodna i wielowymiarowa, jednocześnie pełna radości i euforii. Premiera 20 kwietnia.

Wrocławski label Istotne Nagrania powraca z albumem, będącym zdaniem wydawcy, najbardziej uroczym wydawnictwem w katalogu. Autorem “Personable Computer!” jest amerykański artysta dźwiękowy i wizualny Ipaghost, a cały album stanowi selekcję utworów przygotowanych przez artystę w ramach projektu Weeklybeats, polegającym na tworzeniu w każdym tygodniu roku jednego utworu. Na kasecie dostajemy wybór 18 numerów z tego projektu, gatunkowo rozciągniętych od 8-bitowych syntezatorów, przez synth funk, surf rock, aż do delikatnej elektroniki. Premiera 25 kwietnia.

podobne odcinki

09/09/2023

Kryzys Wieku Średniego: #5 KOKORO MOYASE!